Belarusiyada "Мaftunkor O'zbekiston" ko'rgazmasi ochildi
“Maftunkor O’zbekiston” etnografik ko’rgazmasi o’z ishini Belarusning Vitebsk shahridagi “Marko Siti” biznes markazida boshladi. Tadbir 11 avgustgacha davom etadi.
Ko’rgazma Shanxay hamkorlik tashkiloti (SHHT) mamlakatlari o’rtasidagi madaniy aloqalar qanday rivojlanayotganini ko’rsatadi.
Ko’rgazmaning uch haftasida tashrif buyuruvchilar o’zbek xalqining urf-odatlari va madaniyati haqida bilib olishlari mumkin. Ko’rgazma pavilyonida jonli matolar, chiroyli naqshlar, qo’lda tikilgan kashtalar, bo’yalgan keramika, an’anaviy bosh kiyimlar, qutilar va milliy musiqa asboblari mavjud.
Barcha eksponatlar O’zbekiston Respublikasining Belarus Respublikasidagi elchixonasi tomonidan taqdim etilgan.

В Беларуси открылась выставка «Чарующий Узбекистан»
Этнографическая выставка «Чарующий Узбекистан» начала свою работу в бизнес-центре «Марко-Сити» в белорусском городе Витебске. Мероприятие продлится до 11 августа.
Выставка показывает как развиваются культурные связи между странами Шанхайской организации сотрудничества (ШОС).
За три недели экспозиции посетители смогут узнать о традициях и культуре узбекского народа. В выставочном павильоне представлены яркие ткани, красивые узоры, ручная вышивка, расписная керамика, традиционные головные уборы, шкатулки и национальные музыкальные инструменты.