Qirg'iziston madaniyati kunlarining tantanali ochilishi
O’zbekiston va Qirg’iziston prezidentlari turmush o’rtoqlari bilan birgalikda Qirg’izistonning O’zbekistonda madaniyat kunlari boshlanishi munosabati bilan o’tkazilgan konsertda ishtirok etishdi.
Artistlarning chiqishlari o’zbek va qirg’iz xalqlarining chuqur tarixiy aloqasi, an’analari va qadriyatlarini ta’kidladi. Qo’shiq va musiqada ikki xalq madaniyatining boyligi, xilma-xilligi va shu bilan birga yaqinligi va o’ziga xosligi aks etgan.
Sizga shuni eslatib o’tamizki, Qirg’iziston madaniyat kunlari dasturi nafaqat kontsertlar, balki hunarmandlar asarlarini namoyish etish, qirg’iz filmlarini namoyish etish, yozuvchilar bilan uchrashuvlar, “qirg’iz ayli” madaniy ko’rgazma markazining ochilishi va teatr tomoshalarini ham o’z ichiga oladi.

Торжественное открытие Дней культуры Кыргызстана
Президенты Узбекистана и Кыргызстана вместе со своими супругами приняли участие в концерте в честь начала Дней культуры Кыргызстана в Узбекистане.
Выступления артистов подчеркнули глубокую историческую связь, традиции и ценности узбекского и кыргызского народов. В песнях и музыке воплотились богатство, разнообразие, а вместе с тем близость и самобытность культур двух народов.
Напоминаем, что программа Дней культуры Кыргызстана включает не только концерты, но и демонстрацию работ ремесленников, показ кыргызских фильмов, встречи с писателями, открытие культурно-выставочного центра «Кыргыз айылы» и театральные представления.