Andijonda Pushkinning 225 yilligiga bag‘ishlangan spektakl namoyish etildi
Andijon davlat qo‘g‘irchoq teatri sahnasida O‘zbekiston davlat yoshlar teatri “Podsho Sulton haqidagi ertak” spektaklini taqdim etdi. Sahna asari buyuk rus shoiri Aleksandr Sergeevich Pushkinning 225 yilligiga bag‘ishlangan edi.
Tadbir Rossotrudnichestvoning O‘zbekistondagi vakolatxonasi hamda O‘zbekiston va Rossiya Madaniyat vazirliklari va “Rus mavsumi” avtonom notijorat tashkiloti ko‘magida o‘tkazildi.
Spektakl tomoshabinlar tomonidan iliq kutib olindi, bu esa madaniy almashinuv va mumtoz merosni asrab-avaylashning muhimligini ta’kidladi.
Teatrning gastrol safari Farg‘ona va Qo‘qondagi chiqishlari bilan davom etadi, u yerda tomoshabinlar Pushkinning mashhur ertagidan bahramand bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

В Андижане состоялся спектакль к 225-летию Пушкина
На сцене Андижанского Государственного кукольного театра Государственный Молодёжный театр Узбекистана представил спектакль «Сказка о царе Салтане». Постановка была приурочена к 225-летию великого русского поэта Александра Сергеевича Пушкина.
Мероприятие прошло при поддержке Представительства Россотрудничества в Узбекистане, а также при содействии Министерств культуры Узбекистана и России и автономной некоммерческой организации «Русские сезоны».
Спектакль получил теплый прием зрителей, подчеркнув важность культурного обмена и сохранения классического наследия.
Гастрольный тур театра продолжится выступлениями в Фергане и Коканде, где зрители также смогут насладиться знаменитой сказкой Пушкина.