Farrux Zakirov sakkizinchi xalq artisti unvoniga sazovor bo'ldi
Mashhur sovet va o’zbek estrada qo’shiqchisi, kompozitori, aktyor va “Yalla” vokal-instrumental ansamblining badiiy rahbari Farrux Zakirovga Ozarbayjon Xalq artisti unvoni berildi.
Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning farmoni bilan Janob Zakirov Ozarbayjon Respublikasi va O’zbekiston Respublikasi o’rtasidagi madaniy aloqalarni rivojlantirishdagi xizmatlari uchun “Xalq artisti” faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
“Xalq artisti” ni qo’lga kiritish uning madaniy merosga qo’shgan katta hissasini tan olishini va musiqa va san’at orqali ikki mamlakat o’rtasidagi do’stona munosabatlarni mustahkamlashini ta’kidlaydi.
Eslatib o’tamiz, Farux Zakirov allaqachon O’zbekiston SSR, Qozog’iston, Qirg’iziston, Tojikiston, Qoraqalpog’iston, Ingushetiya va Tatariston Xalq artisti unvonlariga ega.

Фаррух Закиров получил восьмое звание Народного артиста
Известному советскому и узбекскому эстрадному певцу, композитору, актёру и художественному руководителю вокально-инструментального ансамбля «Ялла» Фарруху Закирову присвоили звание Народного артиста Азербайджана.
Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, господин Закиров награждён почётным званием «Народный артист» за заслуги в развитии культурных связей между Азербайджанской Республикой и Республикой Узбекистан.
Получение «Народного артиста» подчёркивает признание его значительного вклада в культурное наследие и укрепление дружественных отношений между этими двумя странами через музыку и искусство.
Напомним, что Фаррух Закиров уже имеет звания Народного артиста Узбекской ССР, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Каракалпакстана, Ингушетии и Татарстана.