8-mart va Navro‘z bayramlariga tayyorgarlik ishlari avj olmoqda
O‘zbekistonda Xalqaro xotin-qizlar kuni va Navro‘z umumxalq bayramini nishonlashga faol tayyorgarlik ko‘rilmoqda. Shu munosabat bilan vazirning birinchi o‘rinbosari Bahodir Ahmedov rahbarligida yig‘ilish o‘tkazildi. Muhokamada vazirlik boshqarma va bo‘lim rahbarlari, “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi hamda Davlat filarmoniyasi vakillari, shuningdek, rassomlar va baletmeysterlar ishtirok etdilar.
Bahorgi bayramlar ruhini aks ettiradigan, yangi musiqa asarlari va qo‘shiqlar bilan boyitilgan konsert dasturlarini yaratishga alohida e’tibor qaratildi. Tantanali tadbirlarda qatnashadigan iste’dodli yoshlarni aniqlash ham muhim vazifalardan biri bo‘ldi.
Yig‘ilish davomida bayram tadbirlarini yuqori darajada tashkil etish bo‘yicha aniq ko‘rsatmalar berildi.

Подготовка к празднованию 8 Марта и Навруза набирает обороты
В Узбекистане началась активная подготовка к празднованию Международного женского дня и общенационального праздника Навруз. По этому поводу прошло совещание под руководством первого заместителя министра Баходира Ахмедова. В обсуждении приняли участие руководители министерских управлений и отделов, представители Государственного учреждения «Узбекконцерт» и Государственной филармонии, а также художники и балетмейстеры.
Особое внимание уделено созданию концертных программ, наполненных новыми музыкальными произведениями и песнями, которые смогут передать атмосферу весенних праздников. Важной задачей также стало выявление молодых талантов, которые примут участие в торжественных мероприятиях.
В ходе совещания были даны конкретные поручения для организации праздничных мероприятий на высоком уровне.