“BBC Studios France” delegatsiyasi dunyoga mashhur “Top Gear France” avtomobil ko‘rsatuvining yangi qismini tayyorlash uchun O‘zbekistonga tashrif buyurdi. Delegatsiya tarkibida ko‘rsatuv boshlovchilari va suratga olish guruhi bo‘lib, ular allaqachon tasvirga olish jarayonini boshlab yuborishdi.
O‘zbekiston o‘zining betakror tabiat manzaralari va boy madaniy merosi fonida hayajonli avtomobil sinovlarini o‘tkazish maydoniga aylanadi. Yangi mavsum qismlari tomoshabinlarga Toshkent, qadimiy Samarqand ko‘chalarida, shuningdek, tog‘lar va sahrolarda avtomobillarning qiziqarli poygalari hamda sinovlarini namoyish etadi.
Loyihaning maqsadi nafaqat avtomobil ishqibozlarini lol qoldirish, balki butun dunyo bo‘ylab ko‘rsatuv muxlislarini O‘zbekistonning go‘zalligi bilan tanishtirish, shuningdek, uning avtomobilsozlik sohasidagi salohiyatini ko‘rsatib berishdan iborat.
Suratga olish jamoasi samimiy qabul va mahalliy hokimiyat organlarining ko‘rsatgan yordami uchun minnatdorchilik bildirdi. Yangi mavsum “Top Gear France” tarixidagi eng tomoshabop va yorqin mavsumlardan biriga aylanishi kutilmoqda.

В Узбекистане начались съёмки нового сезона «Top Gear France»
Делегация «BBC Studios France» прибыла в Узбекистан для работы над новой частью всемирно известного автомобильного шоу «Top Gear France». В составе делегации — ведущие передачи и съёмочная группа, которые уже приступили к съёмкам.
Узбекистан станет площадкой для захватывающих автомобильных испытаний на фоне уникальных природных пейзажей и богатого культурного наследия страны. Эпизоды нового сезона покажут зрителям увлекательные гонки и тесты автомобилей на улицах Ташкента, древнего Самарканда, а также в горах и пустынях.
Проект ставит перед собой задачу не только удивить автомобильных энтузиастов, но и познакомить поклонников шоу по всему миру с красотой Узбекистана, а также подчеркнуть его потенциал в области автомобилестроения.
Съемочная команда выразила благодарность за теплый прием и содействие со стороны местных властей. Новый сезон обещает стать одним из самых зрелищных и ярких в истории «Top Gear France».