Green University va ICBA o'zaro anglashuv memorandumini imzoladilar
Markaziy Osiyo atrof-muhitni o’rganish universiteti (Green University) ga xalqaro biologik tuzlangan dehqonchilik markazi (ICBA) va BAAning O’zbekistondagi elchixonasi vakillari tashrif buyurishdi. Mehmonlar orasida ICBA Bosh direktori Tarifa Alzabi, ICBA operatsiyalari va rivojlanish bo’limi boshlig’i Sharbel Tarraf va BAA elchixonasining muvaqqat ishlar vakili Muhammad Aldaxeri bor edi.
Talabalar shaharchasiga ekskursiya paytida mehmonlar zamonaviy laboratoriyalarga tashrif buyurishdi va universitetning tadqiqot loyihalarini ko’rib chiqishdi. Tashrifning asosiy voqeasi Green University va ICBA o’rtasida o’zaro anglashuv memorandumi imzolanishi bo’ldi.
Hujjat qishloq xo’jaligi fanlari bo’yicha hamkorlik va uning amaliy rivojlanishi uchun asos yaratadi. U qo’shma tadqiqotlar, talabalar uchun amaliyot va stipendiya dasturlari, ilmiy tadbirlarni tashkil etish, qishloq xo’jaligida ayollarning imkoniyatlarini kengaytirish bo’yicha ixtisoslashtirilgan dasturlar, qo’shma grantlar va maslahat xizmatlari, universitetda ICBA yoshlar Engagement Society (YES) yoshlar bo’limini tashkil etish va ilmiy materiallar va ma’lumotlar almashinuvini o’z ichiga oladi.

Green University и ICBA подписали меморандум о взаимопонимании
Центрально-Азиатский университет изучения окружающей среды (Green University) посетили представители Международного центра биозасоленного земледелия (ICBA) и Посольства ОАЭ в Узбекистане. Среди гостей были генеральный директор ICBA Тарифа Альзааби, руководитель отдела операций и развития ICBA Шарбель Тарраф и временный поверенный в делах Посольства ОАЭ Мохаммед Альдахери.
Во время экскурсии по кампусу гости посетили современные лаборатории и ознакомились с исследовательскими проектами университета. Основным событием визита стало подписание Меморандума о взаимопонимании между Green University и ICBA.
Документ закладывает основу для партнёрства в сфере сельскохозяйственной науки и её практического развития. Он охватывает совместные исследования, программы стажировок и стипендий для студентов, организацию научных мероприятий, специализированные программы по расширению прав и возможностей женщин в сельском хозяйстве, совместные гранты и консультационные услуги, создание молодёжного отделения ICBA Youth Engagement Society (YES) в университете, а также обмен научными материалами и информацией.
Договор поможет продвигать инновации в сельском хозяйстве и науках об окружающей среде, объединить ресурсы и опереться на опыт ICBA в области биозасоленного земледелия.