O'zbekistonda " yoshlar – kelajak yaratuvchilari!»
8-13 avgust kunlari Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanida " yoshlar-kelajak yaratuvchilari!". Tadbir Ekologiya vazirligi, turizm qo’mitasi, Qashqadaryo viloyati hokimligi hamda bir qator vazirlik va idoralarning birgalikdagi sa’y-harakatlari bilan tashkil etildi.
Miting doirasida tanlovlar, axlat yig’ish, atrof-muhit va sayyohlik loyihalari taqdimotlari, o’qish kuni, milliy sport turlari bo’yicha sport musobaqalari va yoshlar uchun biznesni tashkil etish va qo’l san’atlari ishlab chiqarish bo’yicha mahorat darslari, madaniy-ko’ngilochar tadbirlar va san’atkorlar bilan uchrashuvlar tashkil etiladi.
Mingdan ortiq mahalliy va xorijiy yoshlarning vakillari birlashadilar. Tadbir yoshlarni ekologik va ijtimoiy-iqtisodiy sohaga jalb etish, ichki turizmni rivojlantirish, ekologiya sohasida istiqbolli g’oyalar va loyihalarni ishlab chiqishga yordam beradi.

В Узбекистане пройдет третий Международный слёт «Молодежь – создатели будущего!»
С 8 по 13 августа в Шахрисабзком районе Кашкадарьинской области состоится третий Международный слёт «Молодежь — создатели будущего!». Мероприятие организовано совместными усилиями Минэкологии, Комитетом по туризму, хокимиятом Кашкадарьинской области и рядом министерств и ведомств.
В рамках слёта будут организованы конкурсы, сбор мусора, презентации экологических и туристических проектов, день чтения, спортивные соревнования по национальным видам спорта и мастер-классы по организации бизнеса для молодежи и изготовлению изделий ручной работы, культурно-развлекательные мероприятия и встречи с деятелями искусства.
Больше тысячи представителей местной и зарубежной молодежи соберутся вместе. Мероприятие поможет вовлечь молодых людей в экологическую и социально-экономическую сферу, развитие внутреннего туризма, разработку перспективных идей и проектов в области экологии.