Markaziy bankda UnionPay bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
O‘zbekiston Markaziy bankida UnionPay xalqaro to‘lov tizimi vitse-prezidenti Liu Xeng boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvda kompaniyaning O‘zbekistondagi joriy faoliyati, erishilgan natijalar va kelajak rejalari muhokama etildi.
UnionPay vakillari mamlakatdagi faoliyatini kengaytirish va yangi innovatsion xizmatlarni joriy etish niyatida ekanliklarini bildirdilar. Rejalar qatorida onlayn to‘lov tizimlarini rivojlantirish, QR-kodlar orqali to‘lov imkoniyatlarini kengaytirish va mahalliy banklar bilan integratsiyani yanada chuqurlashtirish ko‘zda tutilgan.
Shuningdek, Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi iqtisodiy aloqalarning o‘sishi hamda ikki mamlakatning sayyohlik salohiyatini hisobga olgan holda, iste’molchilar uchun yanada qulay sharoitlar yaratish imkoniyatlari ham muhokama qilindi.

В Центральном банке обсудили перспективы сотрудничества с UnionPay
В Центральном банке Узбекистана прошла встреча с делегацией во главе с вице-президентом международной платежной системы UnionPay Лиу Хэнгом. На встрече обсудили текущую деятельность компании в Узбекистане, достигнутые результаты и планы на будущее.
Представители UnionPay сообщили о намерениях расширить свою работу в стране, а также внедрить новые инновационные услуги. Среди планов — развитие онлайн-платежных систем, расширение возможностей оплаты с помощью QR-кодов и дальнейшая интеграция с местными банками.
Кроме того, обсуждались возможности создания более удобных условий для потребителей с учетом роста экономических связей между Китаем и Узбекистаном, а также туристического потенциала обеих стран.