Toshkentda ikkinchi O'zbekiston-Belarus xotin-qizlar biznes forumi bo'lib o'tadi
Tanzila Narbayeva Oliy Majlisi Senati raisi rahbarligida ikkinchi O’zbekiston-Belarus xotin-qizlar biznes-forumini o’tkazish bo’yicha tashkiliy qo’mita Majlisi bo’lib o’tdi. Tadbir 2024-yil 26-27-avgust kunlari o’tkazilishi rejalashtirilgan.
Biznes-forumning asosiy maqsadi O’zbekiston va Belarus tadbirkor ayollari o’rtasidagi ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlash, hamkorlik qilish va tajriba almashish uchun yangi imkoniyatlar topishdir. Forum, shuningdek, ikki mamlakat iqtisodiyotini rivojlantirish va ular o’rtasidagi savdoni oshirishga qaratilgan.
Ikkinchi forumda yettita mavzu bo’yicha uchrashuvlar bo’lib o’tadi: xizmat ko’rsatish sohasi, elektrotexnika, kimyo, yengil sanoat, qishloq xo’jaligi va oziq-ovqat sanoati, mashinasozlik va elektr energetikasi va “yashil” energiyasi.
Forum doirasida har ikki mamlakatdan kelgan tadbirkor ayollar uchun B2B (biznes uchun biznes) va G2B (biznes va davlat organlari o’rtasida) uchrashuvlari bo’lib o’tadi. Ushbu uchrashuvlar yangi tijorat shartnomalari va hamkorlik shartnomalarini tuzishga yordam beradi.

В Ташкенте пройдёт второй Узбекско-Белорусский женский бизнес-форум
Под руководством Председателя Сената Олий Мажлиса Танзилы Нарбаевой прошло заседание организационного комитета по проведению второго Узбекско-Белорусского женского бизнес-форума. Мероприятие планируется провести 26-27 августа 2024 года.
Основная цель бизнес-форума — укрепить деловые связи между женщинами-предпринимателями Узбекистана и Беларуси, найти новые возможности для сотрудничества и обменяться опытом. Форум также направлен на развитие экономики обеих стран и увеличение торговли между ними.
На втором форуме будут проведены заседания по семи темам: сфера услуг, электротехническая промышленность, химическая промышленность, легкая промышленность, сельское хозяйство и пищевая промышленность, машиностроение и электроэнергетика, а также «зелёная» энергетика.
В рамках форума пройдут встречи B2B (бизнес для бизнеса) и G2B (между бизнесом и государственными органами) для женщин-предпринимателей из обеих стран. Эти встречи помогут заключить новые коммерческие контракты и соглашения о сотрудничестве.