"Rosmolodej" O‘zbekistonga yo‘naltirilgan yosh rus brendlarini qo‘llab-quvvatlaydi
Yoshlar ishlari bo‘yicha federal agentlik ("Rosmolodej"), Strategik tashabbuslar agentligi va "Roskongress" jamg‘armasi bilan hamkorlikda 35 yoshgacha bo‘lgan yosh tadbirkorlar uchun yangi imkoniyatni e’lon qildi. "Znay nashix" ("O‘zimiznikini bil") tanlovi doirasida o‘sib borayotgan Rossiya brendlarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan maxsus nominatsiya paydo bo‘ldi.
Rosmolodej rahbari Grigoriy Gurov Rossiyada yoshlarning tadbirkorlikka qo‘shayotgan hissasi salmoqli ekanligini ta’kidladi. "Yoshlar brendlari" maxsus nominatsiyasi g‘oliblari "Rosmolodej. Tadbirkorlik qil" dasturi doirasida xalqaro biznes-missiyada ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘lishadi. Ushbu missiya uchun tanlangan mamlakatlardan biri O‘zbekiston bo‘lib, bu rossiyalik tadbirkorlarga yangi bozorga chiqish imkoniyatini yaratadi.
Biznes-missiya dasturi vazirliklar vakillari bilan ishbilarmonlik uchrashuvlarini, potentsial hamkorlar uchun taqdimotlarni va yetakchi kompaniyalarga tashriflarni o‘z ichiga oladi. Tashkilotchilar parvoz, yashash va transfer xarajatlarini o‘z zimmalariga oladilar, bu esa yosh tadbirkorlarning xalqaro bozorni o‘zlashtirish xarajatlarini sezilarli darajada kamaytiradi. Shuningdek, tajribali ishbilarmonlarning ustoz sifatida yordami ham ko‘zda tutilgan.

Росмолодежь поддержит молодые российские бренды, нацеленные на Узбекистан
Федеральное агентство по делам молодежи (Росмолодежь) совместно с Агентством стратегических инициатив (АСИ) и Фондом Росконгресс объявили о новой возможности для молодых предпринимателей до 35 лет. В рамках конкурса «Знай наших» появилась специальная номинация, призванная поддержать растущие российские бренды.
Глава Росмолодежи Григорий Гуров отметил значительный вклад молодежи в предпринимательство в России. Победители специальной номинации «Молодежные бренды» получат ценный приз – участие в международной бизнес-миссии в рамках программы «Росмолодежь. Предпринимай». Одной из стран, доступных для этой миссии, является Узбекистан, что открывает российским предпринимателям перспективы выхода на новый рынок.
Программа бизнес-миссии включает деловые встречи с представителями министерств, презентации для потенциальных партнеров и посещение ведущих компаний. Организаторы берут на себя расходы на перелет, проживание и трансфер, что значительно снижает затраты молодых предпринимателей на освоение международного рынка. Также предусмотрено наставничество от опытных бизнесменов.
Подать заявку на конкурс, включая специальную номинацию, можно до 15 мая на платформе конкурса «Знай наших». Победители будут объявлены летом 2025 года. На данный момент уже поступило 97 заявок на участие в номинации «Молодежные бренды» из 32 регионов России.