O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Quvaytga tashrif buyuradi
Saidov va delegatsiya 14 avgust kuni Kuvayt savdo-sanoat palatasida bo’lib o’tadigan “O’zbekiston-Kuvayt biznes-forumi” da ishtirok etadi. Guruhga turli vazirliklardan 50 nafar ishbilarmon va 15 nafar amaldor, shuningdek, O’zbekiston turizm palatasi vakillari kiradi.
Forumning maqsadi mamlakatlar o’rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni yaxshilash maqsadida kuvaytlik ishbilarmonlar va investorlar bilan muvaffaqiyatli aloqalarni o’rnatish bo’ladi. Tadbir o’zbekistonlik kompaniyalarga kuvaytlik investorlarni O’zbekiston taklif qilayotgan biznes imkoniyatlari, shuningdek, yangi xalqaro hamkorlarni izlash bilan tanishtirishga yordam beradi.
O’zbekistonlik tadbirkorlar oziq-ovqat sanoati, qishloq xo’jaligi, to’qimachilik sanoati, tibbiy mahsulotlar ishlab chiqarish, qandolat mahsulotlari va parrandachilik sohasidagi yutuqlarni namoyish etadilar.

Министр иностранных дел Узбекистана посетит Кувейт
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтияр Саидов посетит страну 12 августа во главе делегации бизнесменов и госчиновников, сообщает кувейтское издание Аль-Джарида.
Саидов и делегация примут участие в «Узбекско-кувейтском бизнес-форуме», который пройдёт 14 августа в Торгово-промышленной палате Кувейта. В группу войдут 50 бизнесменов и 15 чиновников из разных министерств, а также представители Узбекской туристической палаты.
Целью форума станет установление успешных контактов с кувейтскими бизнесменами и инвесторами, чтобы улучшить торгово-экономическое сотрудничество между странами. Мероприятие поможет узбекским компаниям познакомить кувейтских инвесторов с возможностями ведения бизнеса, которые предлагает Узбекистан, а также в поиске новых международных партнёров.
Узбекские предприниматели представят достижения пищевой промышленности, сельского хозяйства, текстильной промышленности, производства медицинских товаров, кондитерских изделий и птицеводства.