Saneg O‘zbekistonda ilk o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatuvchi konteynerli AYOQSH’ni ishga tushirdi
Baxt shahridagi M34 trassasida mamlakatdagi birinchi o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish terminali o‘rnatilgan konteynerli AYOQSH (KAZS) faoliyatini boshladi. Saneg “Baxt” AYOQSH hududida joylashgan yangi stansiya zamonaviy texnologiyalar yordamida tez va qulay yonilg‘i quyish imkoniyatini yaratmoqda.
O‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish terminali HUMO va UzCard bank kartalari orqali to‘lovni qabul qiladi. Yonilg‘i quyish jarayoni bir necha oddiy bosqichdan iborat: yonilg‘i turini tanlash (AI-95 yoki AI-98), miqdori yoki hajmini belgilash, to‘lovni amalga oshirish va yonilg‘i quyishni boshlash.
Saneg bosh direktori To‘lqin Yusupov konteynerli AYOQSH mijozlarning vaqtini tejaydigan hamda yuqori sifatli xizmat ko‘rsatishni ta’minlaydigan samarali va ixcham yechim ekanligini ta’kidladi.
KAZSdan tashqari, stansiya hududida AI-80, AI-92 va dizel yoqilg‘isini taklif etuvchi 10 ta standart kolonka ishlaydi. Shuningdek, AYOQSH hududida avtomobil va sayohat uchun zarur mahsulotlar sotiladigan S-Mart do‘koni faoliyat yuritmoqda. Yaqin kelajakda bu yerda moy almashtirish va avtoyuvish shoxobchalarini ochish ko‘zda tutilgan.

Saneg открыла первую контейнерную АЗС с самообслуживанием в Узбекистане
На трассе М34 в городе Бахт заработала первая в стране контейнерная АЗС (КАЗС) с терминалом самообслуживания. Новая станция, расположенная на территории АЗС Saneg «Бахт», предоставляет возможность быстрой и удобной заправки благодаря современным технологиям.
Терминал самообслуживания поддерживает оплату банковскими картами HUMO и UzCard. Процесс заправки занимает всего несколько шагов: выбор марки топлива (АИ-95 или АИ-98), указание суммы или объема, оплата и начало заправки.
Генеральный директор Saneg Тулкин Юсупов отметил, что контейнерные АЗС — это эффективное и компактное решение, которое экономит время клиентов и предоставляет высокий уровень сервиса.
Кроме КАЗС, на территории станции работают 10 стандартных колонок, предлагающих АИ-80, АИ-92 и дизельное топливо. Также на АЗС функционирует магазин S-Mart с товарами для автомобиля и путешествий. В ближайшем будущем здесь планируется открыть пункты замены масла и автомойки.
До конца года Saneg планирует запустить около 50 подобных станций, что позволит значительно улучшить доступность современного сервиса по всей стране.