Oson ustav jamg‘armasini 25 milliard so‘mga ko‘paytirdi
Brio Group kompaniyasi boshqaradigan Oson to‘lov xizmati ustav fondini oshirganini ma’lum qildi. Ushbu qaror doirasida 5 milliard so‘mlik 288 million dona oddiy aksiyalarning qo‘shimcha joylashtirilishi ro‘yxatga olindi.
Chiqarilishni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish jarayoni Istiqbolli loyihalar milliy agentligida dekabr oyida yakuniga yetdi. Barcha yangi aksiyalar kompaniyaning yagona aksiyadoriga joylashtiriladi.
Joylashtirish yakunlangach, Osonning ustav fondi 25 milliard so‘mni tashkil etadi. Bu so‘nggi bir yil ichidagi uchinchi ko‘paytirishdir, bu esa xizmatning jadal rivojlanayotgani va bozordagi o‘z mavqeini mustahkamlashga intilayotganini ko‘rsatadi.

Oson увеличил уставной фонд до 25 миллиардов сумов
Платежный сервис Oson, управляемый компанией Brio Group, объявил об увеличении уставного фонда. В рамках этого решения было зарегистрировано дополнительное размещение 288 миллионов простых акций на сумму 5 миллиардов сумов.
Процесс государственной регистрации выпуска завершился в декабре в Национальном агентстве перспективных проектов. Все новые акции будут размещены у единственного акционера компании.
После завершения размещения уставной фонд Oson достигнет 25 миллиардов сумов. Это уже третье увеличение за последний год, что подчеркивает динамичное развитие сервиса и его стремление укрепить свои позиции на рынке.