Yaponiya O‘zbekiston aeroportlarini modernizatsiyalashga ko‘maklashadi
O‘zbekiston transport vaziri Ilhom Mahkamov Yaponiyaning Sojitz korporatsiyasi bosh boshqaruvchisi Masayoshi Xirosi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Sojitz korporatsiyasi savdo va investitsiya sohalarida faoliyat yurituvchi Yaponiyaning yirik kompaniyalaridan biri hisoblanadi. Uning faoliyati mashinasozlik, transport, energetika, sog‘liqni saqlash, kon-qazilma sanoati va qishloq xo‘jaligini qamrab oladi. Kompaniya 50 mamlakatda 80 dan ortiq vakolatxonalarga ega.
Uchrashuvda tomonlar transport infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha hamkorlik istiqbollari, aeroportlarni modernizatsiyalash rejalari va temir yo‘l sohasiga ilg‘or texnologiyalarni joriy etish masalalarini muhokama qildilar.

Япония поможет модернизировать аэропорты Узбекистана
Министр транспорта Узбекистана Илхом Махкамов провёл встречу с Генеральным менеджером японской корпорации Sojitz Масаёши Хироси.
Корпорация Sojitz — одна из крупнейших японских компаний, работающих в сферах торговли и инвестиций. Её деятельность охватывает машиностроение, транспорт, энергетику, здравоохранение, горнодобывающую промышленность и сельское хозяйство. Компания имеет более 80 офисов в 50 странах.
На встрече стороны обсудили перспективы сотрудничества в развитии транспортной инфраструктуры, планы по модернизации аэропортов и внедрение передовых технологий в железнодорожную отрасль.