O‘zbekiston IT-parki va "Russoft" hamkorlik qilishni rejalashtirmoqda
O‘zbekiston IT-parki va Rossiyaning “Russoft” uyushmasi qo‘shma korxonalar tashkil etishda hamkorlik qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Tegishli bitim Rossiya IT-kompaniyalarining Toshkentdagi biznes-missiyasi doirasida imzolandi, deya xabar bermoqda Rossiya Federatsiyasining Savdo vakolatxonasi.
Rossiyaning to‘qqizta kompaniyasidan iborat delegatsiya o‘z dasturiy mahsulotlarini taqdim etib, xalqaro bozorlardagi muvaffaqiyatli loyihalarni amalga oshirish tajribasi bilan o‘rtoqlashgan holda, O‘zbekistonlik istiqbolli hamkorlar bilan muzokaralar olib bordi. O‘zbekiston tomoni xodimlar samaradorligini nazorat qilish, muhandislik dasturiy ta’minoti va elektron tijorat uchun IT-yechimlariga alohida qiziqish bildirdi.
Imzolangan kelishuv ikki mamlakat IT-kompaniyalari o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan. Raqamli texnologiyalar va biznes xizmatlari sohasida qo‘shma korxonalar tashkil etish hamda yangi loyihalarni amalga oshirish rejalashtirilmoqda.

IT-парк Узбекистана и «Руссофт» планируют сотрудничество
IT-парк Узбекистана и российская ассоциация «Руссофт» договорились о сотрудничестве в создании совместных предприятий. Соответствующее соглашение было подписано в рамках бизнес-миссии российских IT-компаний в Ташкенте, сообщает Торгпредство РФ.
Делегация из девяти российских компаний провела переговоры с потенциальными узбекскими партнёрами, представив свои программные продукты и делясь опытом реализации успешных проектов на международных рынках. Узбекская сторона проявила особый интерес к решениям в области контроля эффективности сотрудников, инженерному программному обеспечению и IT-решениям для электронной коммерции.
Подписанное соглашение направлено на укрепление взаимодействия между IT-компаниями двух стран. В планах — создание совместных предприятий и реализация новых проектов в сфере цифровых технологий и бизнес-услуг.