O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni yangi hukumatlararo havo qatnovi to‘g‘risidagi bitimni imzoladilar
“O‘zaviatsiya” agentligi direktori Tohir Nazarov boshchiligidagi O‘zbekiston Transport vazirligi delegatsiyasi Kuala-Lumpur shahrida bo‘lib o‘tayotgan ICAO ICAN-2024 xalqaro tadbirida ishtirok etmoqda.
Tadbir aviaqatnovlar bo‘yicha muzokaralarga bag‘ishlangan bo‘lib, havo transporti masalalari bo‘yicha ikki tomonlama, mintaqaviy va ko‘p tomonlama maslahatlashuvlar uchun imkoniyat yaratadi.
Tadbir davomida O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni o‘rtasida havo qatnovi to‘g‘risidagi yangi hukumatlararo bitim imzolandi. Bundan tashqari, O‘zbekiston delegatsiyasi aviatsiya sohasida ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qilish uchun 16 mamlakat vakillari bilan muzokaralar o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Ushbu hamkorlik aviaqatnovlarni rivojlantirish va davlatlar o‘rtasidagi aloqalarni yaxshilashga yordam beradi.

Узбекистан и Саудовская Аравия подписали новое межправительственное Соглашение о воздушном сообщении
Делегация Министерства транспорта Узбекистана во главе с директором Агентства «Узавиация» Тохиром Назаровым принимает участие в международном мероприятии ICAO ICAN-2024, проходящем в Куала-Лумпуре.
Событие посвящено переговорам по авиасообщению и предоставляет возможность для двусторонних, региональных и многосторонних консультаций по вопросам воздушного транспорта.
В ходе мероприятия была подписана новое межправительственное соглашение о воздушном сообщении между Узбекистаном и Саудовской Аравией. Кроме того, делегация Узбекистана планирует провести переговоры с представителями 16 стран для обсуждения вопросов двустороннего сотрудничества в сфере авиации. Это сотрудничество поможет развить авиасообщение и улучшить связи между государствами.