O‘zbekiston turizm salohiyatini Moskvada bo‘lib o‘tgan "Sayohat qil!" forumida namoyish etdi
O‘zbekiston yana bir bor Moskvadagi VDNX sanoat maydonida o‘tkazilgan "Sayohat qil!" Rossiya turizm forumining faol ishtirokchisiga aylandi. Respublika milliy stendi mamlakatning betakror madaniy merosi, sayyohlik salohiyati va sayohat uchun istiqbolli yo‘nalishlarini namoyish etdi.
Bu yil delegatsiya tarkibiga Turizm qo‘mitasi, Milliy PR markazi va Andijon viloyati turizm boshqarmasi vakillari kirdi. Ekspozitsiya yorqin madaniy dastur bilan boyitildi — forum mehmonlari o‘zbek xalq raqs ansambli chiqishlaridan zavqlanishdi, bu esa tomoshabinlarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Shuningdek, O‘zbekiston delegatsiyasi forumning maxsus sessiyasida ishtirok etib, mamlakatning sanoat turizmi sohasidagi imkoniyatlarini taqdim etdi. Tadbirda qatnashish B2B va B2C uchrashuvlarini o‘tkazish, Rossiya turoperatorlari bilan aloqalarni mustahkamlash hamda O‘zbekiston sayyohlik brendining tanilishini oshirish imkonini berdi.
"Sayohat qil!" forumi Rossiya turizm sanoatidagi eng muhim tadbirlardan biri sanalib, soha mutaxassislari va sayohat ishqibozlarini muloqot va tajriba almashish uchun yagona makonda birlashtiradi.

Узбекистан представил туристический потенциал на форуме «Путешествуй!» в Москве
Узбекистан в очередной раз стал активным участником Российского туристического форума «Путешествуй!», прошедшего на площади Промышленности ВДНХ в Москве. Национальный стенд республики продемонстрировал уникальное культурное наследие страны, её туристический потенциал и перспективные направления для путешествий.
В этом году делегация включала представителей Комитета по туризму, Национального PR-центра и управления туризма Андижанской области. Экспозиция сопровождалась красочной культурной программой — гостей форума порадовали выступления узбекского ансамбля народного танца, что вызвало живой интерес у публики.
Также делегация Узбекистана презентовала возможности страны в области промышленного туризма, приняв участие в профильной сессии форума. Участие в мероприятии позволило провести B2B и B2C встречи, укрепить контакты с российскими туроператорами и повысить узнаваемость туристического бренда Узбекистана.
Форум «Путешествуй!» считается одним из ключевых событий в туристической индустрии России, объединяя профессионалов отрасли и любителей путешествий в едином пространстве для общения и обмена опытом.