Shavkat Mirziyoyev Qozog'istonning oliy davlat mukofoti bilan taqdirlandi
Qozog’istonga davlat tashrifi doirasida O’zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni "Oltin qiron“ordeni bilan taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.
Astana shahrida marosim bo’lib o’tdi, unda Shavkat Mirziyoyev Qozog’istonning eng yuqori davlat mukofoti — “Oltin Burgut” ordeni bilan taqdirlandi. Orden Qozog’iston Prezidenti Qosim-Jomart Tokayev tomonidan tantanali ravishda topshirildi.
Shavkat Mirziyoyev O’zbekiston xalqi nomidan mukofot uchun minnatdorchilik bildirdi va bu ularning O’zbekiston va Qozog’iston xalqlari o’rtasidagi do’stlik va yaxshi qo’shnichilikni mustahkamlash borasidagi sa’y-harakatlarini e’tirof etish, shuningdek, ikki mamlakat o’rtasidagi munosabatlarni strategik sheriklik va ittifoqchilik darajasiga ko’tarish borasidagi ishlarini e’tirof etish ekanligini ta’kidladi.
“Oltin qiron” ordeni bilan Davlat arboblari Qozog’iston bilan do’stlikni mustahkamlashga qo’shgan ulkan hissasi uchun mukofotlanadi.

Шавкат Мирзиёев награжден высшей государственной наградой Казахстана
В рамках государственного визита в Казахстан состоялась церемония награждения Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева орденом «Алтын Қыран».
В городе Астана прошла церемония, на которой Шавката Мирзиёева наградили орденом «Алтын Қыран» («Золотой Орёл») — высшей государственной наградой Казахстана. Орден торжественно вручил Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев.
Шавкат Мирзиёев поблагодарил за награду от имени народа Узбекистана и подчеркнул, что это знак признания их усилий в укреплении дружбы и добрососедства между народами Узбекистана и Казахстана, а также признание их работы по развитию отношений между двумя странами до уровня стратегического партнёрства и союзничества.
Орденом «Алтын Қыран» награждают государственных деятелей за их исключительный вклад в укрепление дружбы с Казахстаном.