Qirg'iziston prezidenti O'zbekistonga davlat tashrifi bilan tashrif buyuradi
Qirg’iziston Prezidenti Sodiq Japarov 18-19 iyul kunlari O’zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan O’zbekistonga davlat tashrifi bilan tashrif buyurdi. Prezidentlar hamkorlikning dolzarb masalalari va Qirg’iziston va O’zbekiston o’rtasidagi munosabatlarni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qiladilar.
Janob Japarov O’zbekistonda Qirg’iziston madaniyati kunlarining ochilishida ishtirok etadi. Shuningdek, Qirg’iziston va O’zbekiston o’rtasida ikkala prezident ishtirokida qo’shma loyihalarni ishga tushirishning onlayn marosimi bo’lib o’tadi.
Bundan tashqari, Qirg’iziston-O’zbekiston biznes-forumi va Qirg’iziston Respublikasi va O’zbekiston Respublikasi oliy o’quv yurtlari rektorlari forumi kabi bir qator tadbirlar tashrifga to’g’ri keladi”, — dedi Qirg’iziston Respublikasi Prezidenti administratsiyasi tashqi siyosat bo’limi mudiri Muratbek Azimbakiyev.

Президент Кыргызстана посетит Узбекистан с государственным визитом
Президент Кыргызстана Садыр Жапаров 18-19 июля по приглашению Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева посетит Узбекистан с государственным визитом.
Главы обсудят актуальные вопросы сотрудничества и перспективы развития отношений между Кыргызстаном и Узбекистаном.
Господин Жапаров примет участие в открытии Дней культуры Кыргызстана в Узбекистане. Также пройдет онлайн-церемония запуска совместных проектов между Кыргызстаном и Узбекистаном с участием обоих президентов.
«Кроме того, к визиту приурочен ряд мероприятий, таких как кыргызско-узбекский Бизнес-форум и Форум ректоров высших учебных заведений Кыргызской Республики и Республики Узбекистан», — отметил заведующий отделом внешней политики Администрации Президента Кыргызской Республики Муратбек Азымбакиев.