IATA O'zbekistonda aviatsiya sektorini rivojlantirishni qo'llab-quvvatlaydi
O’zbekiston transport vaziri Ilhom Maxkamov xalqaro havo transporti assotsiatsiyasi (IATA) mintaqaviy vitse-prezidenti Rafael Shvartsman bilan uchrashuv o’tkazdi.
Muzokaralar davomida O’zbekiston aviatsiya sektorini rivojlantirishda IATANI qo’llab-quvvatlash muhokama qilindi.
Shvartsman so’nggi yillarda mamlakatning yuqori iqtisodiy o’sish sur’atlarini qayd etdi va jamiyat hayotida muhim rol o’ynaydigan transport infratuzilmasini yanada rivojlantirish muhimligini ta’kidladi.
O’z navbatida, Maxkamov fuqaro aviatsiyasining rivojlanishi aholining harakatchanligini oshirish, mintaqalar o’rtasidagi aloqalarni yaxshilash va mamlakatning sayyohlik salohiyatini oshirish uchun muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar O’zbekistonda aviatsiya transportini yanada rivojlantirish bo’yicha qo’shma strategik rejani ishlab chiqish imkoniyati to’g’risida kelishib oldilar.

IATA поддержит развитие авиационного сектора в Узбекистане
Министр транспорта Узбекистана Ильхом Махкамов провёл встречу с региональным вице-президентом Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) Рафаэлем Шварцманом.
В ходе переговоров обсуждалась поддержка IATA в развитии авиационного сектора Узбекистана.
Шварцман отметил высокие темпы экономического роста страны за последние годы и подчеркнул важность дальнейшего развития транспортной инфраструктуры, которая играет значимую роль в жизни общества.
Махкамов, в свою очередь, подчеркнул, что развитие гражданской авиации важно для повышения мобильности населения, улучшения связей между регионами и роста туристического потенциала страны.
По итогам встречи стороны договорились о возможности разработки совместного стратегического плана для дальнейшего развития авиационного транспорта в Узбекистане.