Qirg'iziston prezidenti O'zbekistonga davlat tashrifi bilan keldi
Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qirg'iziston Prezidenti Sodir Japarov rafiqasi bilan 18 iyul kuni davlat tashrifi bilan O'zbekistonga keldi. Toshkent xalqaro aeroportida ularni O'zbekiston Prezidenti va uning rafiqasi kutib olishdi.
Janob Japarov sharafiga ikkala mamlakat bayroqlari ko'tarildi va faxriy qorovul qurildi. Rasmiy tadbirlar dasturiga muvofiq oliy darajadagi muzokaralar bo'lib o'tadi, unda O'zbekiston-Qirg'iziston munosabatlari va hamkorligini yanada chuqurlashtirish masalalari muhokama qilinadi.
Sammit yakunlari bo'yicha bir nechta yirik qo'shma loyihalarni ishga tushirish va ikki tomonlama hujjatlarning keng to'plamini imzolash rejalashtirilgan.

Президент Кыргызстана прибыл в Узбекистан с государственным визитом
По приглашению Шавката Мирзиёева, Президент Кыргызстана Садыр Жапаров вместе с супругой 18 июля прибыл в Узбекистан с государственным визитом. В международном аэропорту Ташкента их встретили Президент Узбекистана с супругой.
В честь господина Жапарова были подняты флаги обеих стран и выстроен почетный караул. Согласно программе официальных мероприятий, состоятся переговоры на высшем уровне, где будут обсуждены вопросы дальнейшего углубления узбекско-кыргызских отношений и сотрудничества.
По итогам саммита планируется запуск нескольких крупных совместных проектов и подписание обширного пакета двусторонних документов.