Ramzan Qodirov Shavkat Mirziyoyevga ikkita zotli otni sovg'a qildi
Checheniston rahbari o’tgan tug’ilgan kuni munosabati bilan O’zbekiston Prezidentiga ikkita zotli otni sovg’a qildi. Sovg'a Osiyo jangovar ligasi prezidenti "Axmat" Nodir Qodirov orqali berildi.
“Uning bu olijanob hayvonlarga bo’lgan sevgisini bilib, bu sovg’a unga yoqishiga aminman. Otlar juda zo’r va yosh bo’lishiga qaramay, ular o’zlarini turli musobaqalarda muvaffaqiyatli namoyish etishdi”, dedi u Telegram kanalida.
Qodirov, shuningdek, prezident va O’zbekiston aholisiga farovonlik tilaklarini yetkazdi. Checheniston rahbari ikki xalqning yaqin munosabatlaridan juda faxrlanishini va bu borada Shavkat Miromonovichning shaxsan katta xizmatlari borligini ta’kidladi.
"O’zbekiston xalqiga, Shavkat Merziyoyevga esa — uzoq umr va respublikamizni rivojlantirish rejalarini amalga oshirishda muvaffaqiyatlar tilayman!",- deya qo’shimcha qildi Ramzan Qodirov.

Рамзан Кадыров подарил Шавкату Мирзиёеву двух породистых скакунов
Глава Чечни подарил Президенту Узбекистана в честь прошедшего дня рождения двух породистых лошадей. Подарок был передан через президента Азиатской бойцовской лиги «Ахмат» Нодира Кадирова.
«Зная его любовь к этим благородным животным, уверен, что этот подарок придётся ему по душе. Скакуны отличные и, несмотря на молодой возраст, вполне успешно проявили себя на различных состязаниях», — сообщил он в своём Telegram-канале.
Господин Кадыров также передал президенту и жителям Узбекистана искренние пожелания процветания. Глава Чечни подчеркнул, что очень гордится тесными отношениями двух народов и в этом велика заслуга лично Шавката Миромоновича.
«Желаю процветания народу Узбекистана, а Шавкату Мерзиёеву — долгих лет жизни и успехов в реализации планов по развитию своей республики!», — добавил Рамзан Кадыров.