Putin bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqa 19-dekabrda bo‘ladi
To‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqa va Rossiya prezidenti Vladimir Putinning katta matbuot anjumani 19-dekabr kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Kreml matbuot xizmati xabar berdi.
Savollar berish imkoniyati 7-dekabrdan boshlanadi. Tadbir xorijiy ommaviy axborot vositalarining ishtiroki uchun ochiq bo‘lishi kutilmoqda, bu esa auditoriyaning kengroq qamrovini ta’minlaydi.
Kelib tushayotgan savollarni qayta ishlash uchun bu safar sun’iy intellekt texnologiyalaridan foydalanish rejalashtirilgan, bu esa murojaatlarning ulkan oqimini yanada samarali va tezkor saralash va tahlil qilish imkonini beradi.
Bundan tashqari, Kreml iOS platformasidagi qurilmalar foydalanuvchilari uchun mavjud bo‘ladigan to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqa uchun maxsus ilova ustida ish olib borilayotganini ma’lum qildi. Ushbu qadam tadbir formatini fuqarolar uchun maksimal darajada qulay qilishga qaratilgan.

Прямая линия с Путиным состоится 19 декабря
Прямая линия и большая пресс-конференция президента России Владимира Путина пройдёт 19 декабря. Об этом сообщили в пресс-службе Кремля.
Возможность задать вопросы откроется уже с 7 декабря. Ожидается, что мероприятие будет доступно для участия иностранных СМИ, что обеспечит более широкий охват аудитории.
Для обработки поступающих вопросов в этот раз планируется использовать технологии искусственного интеллекта, что позволит более эффективно и оперативно сортировать и анализировать огромный поток обращений.
Кроме того, Кремль сообщил, что идет работа над специальным приложением для прямой линии, которое станет доступным для пользователей устройств на платформе iOS. Это шаг направлен на то, чтобы сделать формат мероприятия максимально удобным для граждан.