O'zbekistonning Ostona shahridagi konsulligi fuqarolarni qabul qilishni vaqtincha to'xtatdi
2024 yil 5-10 avgust kunlari O’zbekistonning Ostona shahridagi konsulligi fuqarolarni qabul qilishni to’xtatadi, deya xabar beradi diplomatik vakolatxona.
Mamlakat elchixonasi matbuot xizmatining xabar berishicha, Qozog’iston poytaxtidagi konsullik bo’limi tomonidan fuqarolarni qabul qilishni vaqtincha to’xtatish sababi "profilaktika ishlari“bo’lgan.
Eslatib o’tamiz, 7-8 avgust kunlari O’zbekiston Prezidenti Qozog’istonga davlat tashrifi bilan boradi. 9 avgust kuni Ostona shahrida Markaziy Osiyo davlat rahbarlarining maslahat uchrashuvi, shuningdek, Yaponiya bosh vaziri Fumio Kisida ishtirokidagi “Markaziy Osiyo + Yaponiya” sammiti bo’lib o’tadi.

Консульство Узбекистана в Астане временно приостановит приём граждан
С 5 по 10 августа 2024 года консульство Узбекистана в Астане приостановит приём граждан, сообщает диппредставительство.
По сообщению пресс-службы посольства страны, причиной временного прекращения приёма граждан консульским отделом в столице Казахстана стали «профилактические работы».
Напоминаем, что с 7 по 8 августа Президент Узбекистана совершит государственный визит в Казахстан. 9 августа в Астане пройдёт Консультативная встреча глав государств Центральной Азии, а также саммит «Центральная Азия + Япония» с участием японского премьера Фумио Кисиды.