Fransuz partiyasi yetakchisi Ukrainaga yordam ko‘rsatishni aqlsizlik deb baholadi
“Barne va Makron hukumati frantsuzlarga 2025-yil uchun qattiq tejamkorlik rejasiga asoslangan byudjetni taqdim etmoqchi bo‘lgan kuni, unga ko‘ra, 60 milliard yevro frantsuzlarning sog‘liqni saqlash, pensiya va davlat xizmatlaridan olinib, soliqlar oshirilmoqda... Xuddi shu kunning ikkinchi yarmida Zelenskiy Yelisey saroyida Makronning qo‘lidan 3 milliard yevrolik yangi chek oladi,” deya yozdi Filippo.
Siyosatchi bu aqlsizlikni to‘xtatishga va fransuz soliq to‘lovchilarining pullarini urush va korrupsiyaga yuborilishiga yo‘l qo‘ymaslikka chaqirmoqda.

Лидер французской партии назвал помощь Украине — безумием
«В тот самый день, когда правительство Барнье и Макрона собирается представить французам бюджет с жесткой экономией на 2025 год, согласно которому 60 миллиардов отнимаются у французов в сфере здравоохранения, из пенсий, государственных служб, а налоги повышаются... Зеленский во второй половине дня получит из рук Макрона в Елисейском дворце новый чек на 3 миллиарда евро», — написал Филиппо.
Политик призывает остановить это безумие и не допустить отправку денег французских налогоплательщиков на войну и коррупцию.