Prezident yordamchisi kutilayotgan tadbir haqida batafsil ma’lumot berdi. Sammitda qatnashish uchun 38 ta davlatga taklif yuborilgan bo‘lib, ulardan 32 tasi o‘z ishtirokini tasdiqlagan.
Tadbirda BMT, SHHT, MDH, YeOII bosh kotiblari hamda Yangi taraqqiyot banki prezidenti ishtirok etadi. Rossiya prezidentining sammit doirasida juda ko‘p uchrashuvlar o‘tkazishi rejalashtirilgan. Ular 21 oktyabrda boshlanib, 24 oktyabrgacha davom etadi.
Ushakov, shuningdek, 18 oktyabr kuni Moskvada Putin nutq so‘zlaydigan BRIKS biznes forumi o‘tkazilishini ham aytib o‘tdi. Bundan tashqari, bir qator davlatlar rahbarlarining videomurojaatlari ham namoyish etiladi.

Саммит БРИКС в Казани станет самым масштабным внешнеполитическим событием в истории России, заявил Ушаков
Помощник президента поделился подробностями о грядущем мероприятии. Приглашение принять участие в саммите направлено в 38 стран, свое участие подтвердили 32.
В мероприятии поучаствуют генеральные секретари ООН, ШОС, СНГ, ЕАЭС и президент Нового банка развития. У президента России запланировано очень много встреч в рамках саммита. Они начнутся 21 октября и продлятся до 24 октября.
Ушаков также сообщил, что 18 октября в Москве пройдет деловой форум БРИКС, на котором выступит Путин. Также будут видеообращения лидеров ряда стран.