O'zbekiston-Qirg'iziston sammiti yakunlari
Qirg’iziston Prezidenti Sodir Japarovning O’zbekistonga tashrifi yakunlandi. Sammit davomida ikki tomonlama hujjatlar to’plami qabul qilindi, energetika, avtomobilsozlik va to’qimachilik sanoati sohalarida yangi loyihalar boshlandi.
Ikki kunlik tashrif davomida muzokaralar bo’lib o’tdi, natijada rahbarlar strategik sheriklikni yanada chuqurlashtirish va kengaytirish to’g’risida qo’shma bayonot imzoladilar. Prezidentlar O’zbekiston va Qirg’iziston san’at ustalarining qo’shma konsertida ham ishtirok etdilar.
Xiva shahriga sayohat doirasida davlat rahbarlari “Xiva gilamlari” gilam kombinati va “O’zbekistonda ishlab chiqarilgan” brendi ostidagi mahsulotlar ko’rgazmasiga tashrif buyurib, O’zbekiston sanoatining ishlab chiqarish imkoniyatlari va yutuqlari bilan tanishdilar.
Urganch xalqaro aeroportidagi tadbirlar yakunlangandan so’ng Shavkat Mirziyoyev va uning rafiqasi Sodir Japarov bilan birga bo’lishdi.

Итоги узбекско-кыргызского саммита
Визит Президента Кыргызстана Садыра Жапарова в Узбекистан завершен. В ходе саммита принят пакет двусторонних документов, дан старт новым проектам в сферах энергетики, автомобилестроения и текстильной промышленности.
В течение двухдневного визита прошли переговоры, в результате которых лидеры подписали совместное заявление о дальнейшем углублении и расширении стратегического партнерства. Президенты также приняли участие в совместном концерте мастеров искусств Узбекистана и Кыргызстана.
В рамках поездки в Хиву, главы государств посетили ковровый комбинат «Хива гиламлари» и выставку продукции под брендом «Сделано в Узбекистане», где ознакомились с производственными возможностями и достижениями узбекистанской промышленности.
По завершении мероприятий в международном аэропорту Ургенча Шавкат Мирзиёев и его супруга проводили Садыра Жапарова с супругой.