Shavkat Mirziyoyev 67 yoshini nishonlamoqda
O’zbekiston prezidenti 67 yoshga to’ldi. Davlat rahbarlari O’zbekiston rahbarini bayram bilan tabriklab, hamkorlikni yanada rivojlantirishni muhokama qildilar.
Ertalab Turkmaniston milliy yetakchisi Gurbanguli Berdimuhamedov, Tojikiston prezidenti Emomali Rahmon, Qirg’iziston Sadir Japarov, Ozarbayjon Ilhom Aliyev, Qozog’iston Qosim-Jomart Tokayev, Belarus Aleksandr Lukashenko, Rossiya Vladimir Putin bilan telefon orqali suhbatlar o’tkazildi.
Har bir suhbat boshida Davlat rahbarlari janob Mirziyoyevni samimiy tabriklab, uning xalqaro munosabatlar rivojiga qo’shgan shaxsiy hissasini ta’kidladilar.
Shuningdek, qo’ng’iroqlar davomida qo’shma loyihalar va kelishuvlarni amalga oshirish, mintaqaviy hamkorlik, bo’lajak tadbirlar va sammitlarga e’tibor qaratildi.

Шавкат Мирзиёев празднует 67-й день рождения
Президенту Узбекистана исполнилось 67 лет. Лидеры государств поздравили главу Узбекистана с праздником и обсудили дальнейшее развитие сотрудничества.
Утром телефонные разговоры были проведены с Национальным лидером Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым, президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном, Кыргызстана Садыром Жапаровым, Азербайджана Ильхамом Алиевым, Казахстана Касым-Жомартом Токаевым, Беларуси Александром Лукашенко, России Владимиром Путиным.
В начале каждой беседы Главы государств направили сердечные поздравления господину Мирзиёеву, подчеркнули его личный вклад в развитие международных отношений.
Также в ходе звонков уделено внимание аспектам реализации совместных проектов и договоренностей, региональным взаимодействиям, предстоящим мероприятиям и саммитам.