O‘zbekiston Prezidenti Eron Prezidenti bilan uchrashdi
Ashxoboddagi xalqaro forumda O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Eron Prezidenti Masud Pezeshkian bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida mamlakatlar o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni yanada rivojlantirishning asosiy masalalari muhokama qilindi. Turli darajadagi faol hamkorlik va almashinuvlar qayd etildi. O‘zaro savdo hajmi ortmoqda, qo‘shma korxonalar soni ham ko‘paymoqda.
Prezidentlar joriy loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va ularning amalga oshirilishini jadallashtirish, shuningdek, Imtiyozli savdo to‘g‘risidagi bitim doirasida tovarlar assortimentini kengaytirish muhimligini ta’kidladilar.

Президент Узбекистана встретился с Президентом Ирана
На международном форуме в Ашхабаде Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев провёл встречу с Президентом Ирана Масудом Пезешкианом.
В ходе беседы были обсуждены ключевые вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений между странами. Обе стороны отметили активное сотрудничество и обмены на различных уровнях. Увеличиваются объёмы взаимной торговли, а также растёт число совместных предприятий.
Президенты подчеркнули важность поддержки текущих проектов и ускорения их реализации, а также расширения ассортимента товаров в рамках Соглашения о преференциальной торговле.
Помимо этого, лидеры обсудили международные и региональные вопросы, обменявшись мнениями по актуальным темам.