Tramp Rossiya aktivlarini muzdan tushirishi va Ukrainaga yordamni qisqartirishi mumkin
AQShning saylangan prezidenti Donald Tramp Rossiya Markaziy bankining aktivlari muzlatilishiga olib kelgan Rossiyaga qarshi sanksiyalarni qayta ko‘rib chiqish imkoniyatini o‘rganmoqda. Bu haqda The New York Times xabar berdi.
Nashrning ma’lum qilishicha, bunday qadam amaldagi prezident Jo Bayden ma’muriyati tomonidan Ukrainaga berilgan kredit shartlarini o‘zgartirish niyati bilan bog‘liq bo‘lishi ehtimoli bor.
Bundan tashqari, Trampning 2025-yil 20-yanvarda bo‘lib o‘tadigan inauguratsiyasidan so‘ng Ukrainaga ko‘rsatiladigan yordam hajmi sezilarli darajada kamayishi mumkinligi taxmin qilinmoqda.

Трамп может разморозить активы России и сократить помощь Украине
Избранный президент США Дональд Трамп рассматривает возможность пересмотра антироссийских санкций, из-за которых были заморожены активы Центрального банка России. Об этом сообщает The New York Times.
Согласно изданию, такой шаг может быть связан с намерением изменить условия кредита, предоставленного Украине действующей администрацией президента Джо Байдена.
Кроме того, предполагается, что после инаугурации Трампа, запланированной на 20 января 2025 года, объёмы помощи Украине могут значительно сократиться.