Rossiyaning mashhur “Na-Na” guruhi sobiq xonandasi Vladimir Levkin 58 yoshida hayotdan ko‘z yumdi. U 57 yoshda edi.
Levkin nafaqat musiqa madaniyatida, balki jamiyat hayotida ham chuqur iz qoldirdi. Guruhdagi faoliyatini yakunlagach, u xayriya ishlari bilan faol shug‘ullandi. Musiqachi bolalar uylari, ijtimoiy yetimxonalar va shifoxonalarga tashrif buyurib, yetim bolalar va muhtojlarga yordam berish tadbirlarida ishtirok etdi.
Bundan tashqari, Vladimir Levkin madaniy tashabbuslarni jadal rivojlantirdi. 2014-yilda u san’at va ijodiy loyihalarni ommalashtirishga hissa qo‘shgan “Ochiq dengiz” xalqaro san’at festivalining bosh direktori, produseri va rejissyori bo‘ldi.
Vladimir Levkinning xotirasi, uning musiqasi va ezgu ishlari muxlislar hamda u hayoti davomida yordam bergan barcha insonlar qalbida abadiy saqlanib qoladi.

Скончался бывший солист группы «На-На» Владимир Левкин
На 58-м году жизни ушел из жизни Владимир Левкин, экс-солист популярной российской группы «На-На». Ему было 57 лет.
Левкин оставил значительный след не только в музыкальной культуре, но и в общественной жизни. После завершения карьеры в группе он активно занимался благотворительностью. Музыкант посещал детские дома, социальные приюты и больницы, участвуя в акциях помощи детям-сиротам и нуждающимся.
Кроме того, Владимир Левкин активно развивал культурные инициативы. В 2014 году он стал генеральным директором, продюсером и режиссером международного арт-фестиваля «Открытое море», который способствовал популяризации искусства и творческих проектов.
Память о Владимире Левкине, его музыке и добрых делах сохранится в сердцах поклонников и всех, кому он помог за свою жизнь.