Buxoro va Voronej qo'shma turizmni rivojlantiradi
Voronej viloyati tadbirkorlik, savdo va turizm vazirligi va Buxoro viloyati turizm boshqarmasi turizmni birgalikda rivojlantirish to’g’risida bitim tuzdilar. Hamkorlik to’g’risidagi hujjatni vazirlik rahbari Sergey Korchevnikov va turizm boshqarmasi boshlig’i Suxrobjon Bobokalonov imzoladilar.
Memorandum Voronej va Buxoro viloyatlari turizm sohasida birgalikda ishlashini nazarda tutadi. Har bir tomon bir-birlarini ko’rgazmalar, kongresslar, yarmarkalar, seminarlar va boshqa tadbirlarda ishtirok etishlari to’g’risida xabardor qiladi. Shuningdek, viloyatlardan kelgan tadbirkorlarga sheriklik izlash va turizm sohasini rivojlantirishda yordam berish rejalashtirilgan.
“Buxoro viloyati bilan aloqalarimiz muntazam bo’lib bormoqda. Respublikaning ushbu mintaqasi hamkorlik uchun juda qiziq. Buxoro yaxshi geografik joylashuvga, rivojlangan transport infratuzilmasiga ega”, — deya Izoh berdi Voronej viloyati gubernatori Aleksandr Gusev O’zbekiston delegatsiyasi bilan uchrashuvda.
Turizmni rivojlantirish bo’yicha o’zaro manfaatli hamkorlik O’zbekiston va Rossiya o’rtasidagi munosabatlarni mustahkamlashga yordam beradi.

Бухара и Воронеж будут развивать совместный туризм
Министерство предпринимательства, торговли и туризма Воронежской области и Управление туризма Бухарской области заключили соглашение о совместном развитии туризма. Документ о сотрудничестве подписали глава министерства Сергей Корчевников и начальник управления туризма Сухробжон Бобокалонов.
Меморандум предполагает, что Воронежская и Бухарская области будут работать вместе в сфере туризма. Каждая сторона будет информировать друг друга о своём участии в выставках, конгрессах, ярмарках, семинарах и других мероприятиях. Также планируется помогать предпринимателям из областей в поиске партнерских связей и развитии туристической индустрии.
«Наши контакты с Бухарской областью становятся регулярными. Этот регион республики очень интересен для сотрудничества. Бухара имеет хорошее географическое положение, развитую транспортную инфраструктуру», — прокомментировал встречу с делегацией из Узбекистана Губернатор Воронежской области Александр Гусев.