Doniyor G'aniyev Qonunchilik palatasi deputati lavozimini tark etdi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Doniyor G’aniyev o’z mandatidan voz kechishga va bo’lajak parlament saylovlarida ishtirok etmaslikka qaror qildi.
"Men har doim ham menga ovoz berganlarning ishonchini oqlamagan bo’lishim mumkin. Biroq, men vijdonimga qarshi chiqmaslikka va printsiplarimga sodiq qolishga harakat qildim. Men odamlarning hayotini engillashtirishga xizmat qiladigan ijobiy me’yorlarni qo’llab — quvvatlashdan va fuqarolarning manfaatlari va huquqlariga zid deb hisoblagan qonunlarga qarshi turishdan tortinmadim“,-deya sobiq deputat uning ketishini izohladi.
Oliy Majlis matbuot xizmati G’aniyev Vazirlar Mahkamasining investitsiyalar, eksport, savdo, qishloq va suv xo’jaligi masalalari kotibiyatining investitsiya loyihalarini amalga oshirish monitoringi bo’limi boshlig’ining o’rinbosari etib tayinlanganini ma’lum qildi.
Parlament saylovlari shu yilning 27 oktyabriga rejalashtirilgan va saylov kampaniyasi 26 iyulda boshlangan.

Дониёр Ганиев покинул пост депутата Законодательной палаты
Депутат Законодательной палаты Олий Мажлис Дониёр Ганиев решил отказаться от своего мандата и не участвовать в будущих парламентских выборах.
«Возможно, я не всегда оправдывал доверие тех, кто голосовал за меня. Однако я старался не идти против своей совести и оставаться верным своим принципам. Я не колебался поддерживать позитивные нормы, служащие облегчению жизни людей, и противостоять законам, которые считал противоречащими интересам и правам граждан», — прокомментировал свой уход экс-депутат.
В пресс-службе Олий Мажлис сообщили, что Ганиев был назначен заместителем начальника отдела мониторинга реализации инвестиционных проектов Секретариата по вопросам инвестиций, экспорта, торговли, сельского и водного хозяйства Кабинета министров.
Парламентские выборы планируются на 27 октября этого года, а избирательная кампания началась 26 июля.