Tojikiston Prezidenti yangi tayinlangan kadrlar bilan uchrashuv o‘tkazdi
4-yanvar kuni Tojikiston Prezidenti Emomali Rahmon So‘g‘d viloyati ma’muriyati va Tashqi ishlar vazirligidagi yangi lavozimga tayinlangan xodimlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda So‘g‘d viloyati rahbarining yangi o‘rinbosarlari — Qosimiy Fayzullo, Jamshed Jo‘razoda va Zufar Ismoilzoda qatnashdi. Ularning sabdoshlari Mirdado Zarif va Davron Zohidzoda boshqa ishga o‘tgani sababli lavozimlaridan ozod etilgan.
Shuningdek, So‘g‘d viloyatining Konibodom, Bo‘ston, Guliston, Shahriston, Ayni va Zafarobod shaharlari hamda tumanlarining yangi raislari ham taqdim etildi.
Uchrashuvda Tojikistonning Turkiyadagi Favqulodda va Muxtor elchisi etib tayinlangan Imomi Sodiq Ashurboyzoda ham ishtirok etdi.
Prezident Rahmon yangi tayinlangan kadrlarga Tojikiston davlati va xalqiga xizmat qilish, milliy manfaatlarni himoya qilish, tadbirkorlikni rivojlantirish, ish o‘rinlari yaratish, shuningdek yo‘llar, tibbiyot va ta’lim muassasalari kabi infratuzilmani modernizatsiya qilish borasida ko‘rsatmalar berdi.

Президент Таджикистана провел встречу с новоназначенными кадрами
4 января президент Таджикистана Эмомали Рахмон встретился с новыми сотрудниками, назначенными на должности в администрации Согдийской области и Министерстве иностранных дел.
На встрече присутствовали новые заместители главы Согда — Косими Файзулло, Джамшед Джуразода и Зуфар Исмоилзода. Их предшественники, Мирдадо Зариф и Даврон Зохидзода, освобождены от должностей в связи с переходом на другую работу.
Также были представлены новые председатели городов и районов Согдийской области, включая Канибадам, Бустон, Гулистон, Шахристан, Айни и Зафарабад.
Имоми Содик Ашурбойзода, назначенный Чрезвычайным и Полномочным послом Таджикистана в Турции, также принял участие во встрече.
Президент Рахмон напутствовал новоназначенных, призвав их служить государству и народу Таджикистана, защищать национальные интересы, развивать предпринимательство, создавать рабочие места, а также модернизировать инфраструктуру, включая дороги, медицинские и образовательные учреждения.