GSMA Toshkentda startaplar uchun taqdimot sessiyasini o‘z ichiga olgan "M360 Eurasia" forumini o‘tkazadi
"M360 Eurasia" forumi va unga bag‘ishlangan startap-loyihalar uchun pitch sessiyasi (Startup Pitch) birinchi marta 21-22-may kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadi. Tadbir GSM (GSMA) Butunjahon assotsiatsiyasi tomonidan mobil aloqa sohasidagi mintaqaviy tashabbuslar va loyihalarni muhokama qilish uchun o‘tkazilmoqda, deb xabar berdi Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki (IT-Park) qoshidagi "Startup Base" platformasi.
Forumning asosiy mavzulari sun’iy intellekt, raqamlashtirish va aloqa sohasini o‘zgartirish bo‘ladi.
IT-Parkning aniqlik kiritishicha, Startup Pitch’da minimal hayotiy mahsulot (MVP), ishchi prototip yoki undan keyingi bosqichdagi loyihalar ishtirok etishi mumkin. Loyihalar mavzulari sun’iy intellekt, kiberxavfsizlik va ma’lumotlarni himoya qilish, fintech, ta’lim texnologiyalari (EdTech), o‘rnatiladigan texnologiyalar, shuningdek, mobil platformalar sohalariga mos kelishi kerak. Har bir startapdan kamida ikki vakil (asoschi va hammuassis) ishtirok etishi talab etiladi.
Loyihalar taqdimoti ingliz tilida bo‘lib o‘tadi, bunda slaydlar pitch-sessiya boshlanishidan oldin tashkilotchilarga PDF yoki PPT formatida yuborilishi kerak.

GSMA проведет в Ташкенте форум M360 Eurasia с питч-сессией для стартапов
Форум M360 Eurasia и приуроченная к нему сессия питчей для стартап-проектов (Startup Pitch) впервые состоятся в Ташкенте 21-22 мая. Мероприятие проводится Всемирной ассоциацией GSM (GSMA) для обсуждения региональных инициатив и проектов в сфере мобильной связи, сообщила платформа Startup Base при Технологическом парке программных продуктов и информационных технологий (IT-Park).
Основными темами форума станут искусственный интеллект, цифровизация и трансформация сферы связи.
Как уточнили в IT-Park, к участию в Startup Pitch допускаются проекты на стадии минимального жизнеспособного продукта (MVP), рабочего прототипа или более поздние. Тематика проектов должна соответствовать сферам искусственного интеллекта, кибербезопасности и защиты данных, финтеха, образовательных технологий (EdTech), встраиваемых технологий, а также мобильных платформ. От каждого стартапа требуется присутствие как минимум двух представителей (основатель и сооснователь).
Презентация проектов будет проходить на английском языке, при этом слайды необходимо направить организаторам в форматах PDF или PPT до начала питч-сессии.