O'zbekiston nemis Tili bo'yicha jahon olimpiadasida oltin medalni qo'lga kiritdi
O’ninchi sinf o’quvchisi Rayyona Ibragimova Göttingenda bo’lib o’tgan nemis tili bo’yicha Jahon olimpiadasida g’alaba qozondi. Ikkinchi va uchinchi o’rinlarni Meksika, Italiya, Slovakiya, Polsha va Buyuk Britaniya maktablari o’quvchilari egalladi.
Andijon shahridagi 4-maktabning 10-sinf o’quvchisi Rayyona Ibrohimova 62 mamlakatdan 100 dan ortiq ishtirokchilar orasida birinchi o’rinni egalladi. Shuningdek, birinchi o’rin Bangladesh va Shimoliy Makedoniya vakillariga nasib etdi.
Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Xilola Umarova onasi va o’qituvchisi Rayyona bilan uchrashdi. Qo’llab-quvvatlagani uchun minnatdorchilik sifatida Rayyonaning ota-onasiga minnatdorchilik xati topshirildi.
“Bugun biz Rayyona, uning onasi va o’qituvchisi bilan uchrashdik va ularning barchasini katta yutuq bilan chin dildan tabrikladik. Biz Rayyonaning onasiga minnatdorchilik xatini topshirdik, chunki ota — onalarning xizmatlari bolaning muvaffaqiyatida hech narsa bilan taqqoslanmaydi”, dedi Xilola Umarova uchrashuvga.

Узбекистан завоевал золотую медаль на Всемирной олимпиаде по немецкому языку
Десятиклассница Райёна Ибрагимова одержала победу на Всемирной олимпиаде по немецкому языку, прошедшей в Гёттингене. Второе и третье места заняли учащиеся школ Мексики, Италии, Словакии, Польши и Великобритании.
Ученица 10-го класса Райёна Ибрагимова из школы № 4 города Андижана заняла первое место среди более чем 100 участников из 62 стран. Также первое место досталось представительницам Бангладеша и Северной Македонии.
Министр дошкольного и школьного образования Хилола Умарова встретилась с Райёной, её матерью и учителем. В благодарность за поддержку родителям Райёны вручили благодарственное письмо.
«Сегодня мы встретились с Райеной, ее мамой и учителем и искренне поздравили их всех с великим достижением. Мы вручили благодарственное письмо маме Районы, потому что заслуга родителей ни с чем не сравнима в успехе ребенка», — прокомментировала встречу госпожа Умарова.