O‘zbekiston maktablarida bahorgi ta’til 21-27 mart oralig‘ida bo‘ladi
O‘zbekistondagi umumta’lim maktablarida bahorgi ta’til 21-martdan boshlanib, 27-martgacha davom etadi. O‘quv jarayoni 28-martdan, to‘rtinchi chorak boshlanishi bilan qayta tiklanadi.
Shuningdek, Navro‘z bayrami munosabati bilan (21-mart — davlat bayrami) besh kunlik ish haftasida ishlaydigan o‘zbekistonliklar uchun ketma-ket uch kun dam olish kuni bo‘ladi: 21, 22 va 23-mart kunlari.
Olti kunlik ish haftasida ishlaydigan kishilar uchun 21 va 23-mart dam olish kuni bo‘ladi, 22-mart (shanba) esa ish kuni sifatida qoladi.
Eslatib o‘tamiz, 2025-yilda O‘zbekistonda Ramazon hayitining birinchi kuni (dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra) 31-mart (dushanba) kuni nishonlanadi, biroq mart oyidagi ish va dam olish kunlari jadvali hali o‘zgarishi mumkin.

Весенние каникулы в школах Узбекистана продлятся с 21 по 27 марта
Весенние каникулы в общеобразовательных школах Узбекистана начнутся 21 марта и продлятся до 27 марта включительно. Учебный процесс возобновится 28 марта, с началом четвертой четверти.
Кроме того, в связи с празднованием Навруза (21 марта, государственный праздник) узбекистанцы, работающие по пятидневной рабочей неделе, получат три выходных дня подряд: 21, 22 и 23 марта.
Для работающих по шестидневной неделе выходными будут 21 и 23 марта, 22 марта (суббота) останется рабочим днем.
Напомним, в 2025 г. первый день праздника Рамазан хайита в Узбекистане празднуется (предварительно) 31 марта (понедельник), однако расписание рабочих и выходных дней в марте еще может измениться.