O'zbekiston va Germaniya boshqaruv kadrlari qo'shma maktabini ochdi
O’zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Germaniya kansleri Olaf Sholts yangi boshqaruv kadrlarini tayyorlash maktabini ishga tushirishga bag’ishlangan tantanali marosimda ishtirok etdilar.
Loyiha O’zbekiston davlat boshqaruvi Akademiyasi va davlat xizmatini rivojlantirish agentligi ko’magida, shuningdek, Xanns Zaydel jamg’armasi va Bavariya davlat boshqaruvi maktabi ishtirokida tashkil etilgan. Maktabning maqsadi mamlakat hududlarini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish muammolarini muvaffaqiyatli hal qila oladigan malakali boshqaruv kadrlarini tayyorlash bo’ladi.
Ta’limning asosiy yo’nalishlari qatoriga hududlarni rivojlantirish, xorijiy investitsiyalarni jalb qilish va ilg’or texnologiyalarni joriy etish kiradi. Ushbu loyiha menejerlarning kasbiy darajasini oshirishga qaratilgan bo’lib, bu o’z navbatida O’zbekistonning jadal rivojlanayotgan iqtisodiyoti sharoitida yanada samarali boshqaruvga yordam berishi kerak.

Узбекистан и Германия открыли совместную школу управленческих кадров
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и канцлер Германии Олаф Шольц приняли участие в торжественной церемонии, посвящённой запуску новой Школы подготовки управленческих кадров.
Проект был создан при поддержке Академии государственного управления и Агентства развития государственной службы Узбекистана, а также при участии Фонда Ханнса Зайделя и Баварской школы государственного управления. Целью школы станет подготовка квалифицированных управленческих кадров, которые смогут успешно решать задачи социально-экономического развития регионов страны.
Среди ключевых направлений обучения — развитие регионов, привлечение иностранных инвестиций и внедрение передовых технологий. Этот проект направлен на повышение профессионального уровня управленцев, что в свою очередь должно способствовать более эффективному управлению в условиях стремительно развивающейся экономики Узбекистана.