Toshkentda ta’lim sohasidagi islohotlarga bag‘ishlangan xalqaro anjuman bo‘lib o‘tdi. Unda Prezident maslahatchisi Saida Mirziyoyeva UNICEF, UNESCO, UNDP, IQTT va Jahon banki kabi xalqaro tashkilotlar vakillari bilan uchrashdi.
Saida Mirziyoyeva o‘z nutqida O‘zbekistonning ta’lim tizimini isloh qilishdagi sezilarli yutuqlarini ta’kidlab o‘tdi. U ushbu yutuqlar, ayniqsa Xalqaro ta’lim kuni arafasida mamlakatimiz faxri ekanligini alohida qayd etdi.
“Biz ta’lim farovonlikning asosi ekanligiga qat’iy ishonamiz va har bir bolaning o‘z salohiyatini to‘liq namoyon etishi uchun barcha imkoniyatlarni yaratishga intilmoqdamiz. Xalqaro hamkorlarimiz bilan bugungi uchrashuv innovatsiyalar, zamonaviy uslublar va global tajribaga asoslangan yangi yondashuvlarni muhokama qilish imkonini berdi. Birgalikda sifatli ta’lim hamma uchun qulay bo‘ladigan sharoitlarni yaratamiz,” — deya ta’kidladi Saida Mirziyoyeva.
Anjumanda mamlakatda ta’lim sifatini oshirish uchun ilg‘or texnologiyalarni joriy etish, tajriba almashish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari ko‘rib chiqildi.

Саида Мирзиёева обсудила инновации в образовании на международной конференции
В Ташкенте состоялась международная конференция, посвящённая реформам в образовании, где помощник президента Саида Мирзиёева провела встречу с представителями международных организаций, таких как UNICEF, UNESCO, UNDP, ОЭСР и Всемирный банк.
В своей речи Саида Мирзиёева подчеркнула значительные успехи Узбекистана в реформировании системы образования. Она отметила, что эти достижения являются гордостью страны, особенно в преддверии Международного дня образования.
«Мы твёрдо убеждены, что образование — это основа процветания, и прилагаем все усилия, чтобы каждый ребёнок имел возможность раскрыть свой потенциал. Сегодняшняя встреча с нашими международными партнёрами позволила обсудить новые подходы, основанные на инновациях, современных методиках и глобальном опыте. Вместе мы создадим условия, при которых качественное образование станет доступным для каждого,» — заявила Саида Мирзиёева.
На конференции обсуждались вопросы внедрения передовых технологий, обмена опытом и реализации совместных проектов для повышения качества образования в стране.