O'zbekistonda davlat ilmiy-tadqiqot institutlari modernizatsiya qilinmoqda
Innovatsion rivojlanish agentligida O’zbekistondagi davlat ilmiy tashkilotini modernizatsiya qilishga qaratilgan “Public Research Institutes Modernization Program” (PRIM) grant dasturiga bag’ishlangan seminar bo’lib o’tdi.
Seminarda Agentlik direktori Sharof Rajabbayev va fanlar Akademiyasi vitse-prezidenti Shahlo Turdikulova xush kelibsiz so’zlari bilan so’zga chiqdilar. Tadbirda Jahon bankining Markaziy Osiyo bo’yicha mintaqaviy vakili Yerali Beksultan, xalqaro ekspert PRIM Orifjon Nomozov, shuningdek, grant dasturi bo’yicha maslahatchilar Farrux Aminov va Rushana Musayeva.
Seminarda dasturning maqsadi va mazmuni, ishtirok etish uchun ariza berish usullari va grant olish uchun zarur bo’lgan shartlar haqida batafsil ma’lumot berildi. Seminarda jami 60 dan ortiq kishi, shu jumladan ilmiy tashkilotlar rahbarlari va vakillari ishtirok etdi.

В Узбекистане модернизируют государственные НИИ
В Агентстве инновационного развития прошёл семинар, посвящённый грантовой программе «Public Research Institutes Modernization Program» (PRIM), направленной на модернизацию государственных научных организаций в Узбекистане.
На семинаре с приветственными словами выступили директор Агентства Шароф Ражжабаев и вице-президент Академии наук Шахло Турдикулова. В мероприятии приняли участие региональный представитель Всемирного банка по Центральной Азии Ералы Бексултан, международный эксперт PRIM Орифжон Номозов, а также консультанты грантовой программы Фаррух Аминов и Рушана Мусаева.
На семинаре подробно рассказали о целях и содержании программы, о способах подачи заявок на участие и условиях, необходимых для получения гранта. Всего в семинаре приняли участие более 60 человек, включая руководителей и представителей научных организаций.