Varshavada Polsha va Oʻzbekiston universitetlari rektorlarining davra suhbati boʻlib oʻtdi
11–12-iyul kunlari Varshavada Polsha va Oʻzbekiston universitetlari rektorlarining uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Tadbirda ikkala mamlakatdan 50 dan ortiq universitetning rektorlari va prorektorlar ishtirok etdi.
Varshava Iqtisodiyot universitetida konferensiyaning rasmiy ochilish marosimi oʻtkazildi. Ikkala mamlakat universitetlari rahbarlari oʻz maʼruzalarini va taqdimotlarini ishchi sessiyalarda taqdim etdilar. Taʼlim muassasalari rahbarlari professorlar va oʻqituvchilar uchun stajirovka dasturlarini yaratish, xalqaro jurnallarda qoʻshma maqolalar chop etish va talabalar akademik mobilizatsiyasini faollashtirish masalalarini muhokama qildilar.
Milly universitetining prorektori Shuxrat Tashmatov Oʻzbekiston va Polsha universitetlari oʻrtasidagi kelajakdagi hamkorlik haqida fikrlarini bildirdi.

В Варшаве прошёл круглый стол ректоров польско-узбекских вузов
11–12 июля в Варшаве прошла встреча ректоров польских и узбекских вузов. В мероприятии участвуют ректоры и проректоры из более чем 50 университетов обеих стран.
В Варшавской Высшей школе экономики прошло официальное открытие конференции. Руководители университетов из двух стран представили свои доклады и презентации на рабочих сессиях. Главы учебных заведений обсудили создание программ стажировок для профессоров и преподавателей, совместные публикации статей в международных журналах, а также активизацию академической мобильности студентов.
Проректор НУУз Шухрат Ташматов озвучил идеи о будущем сотрудничестве между университетами Узбекистана и Польши.