O‘zbekiston konchilik sanoati vaziri Euronews vakillari bilan uchrashdi
O‘zbekiston konchilik sanoati va geologiya vaziri Bobir Islamov Euronews telekanali direktorlar kengashi raisi Pedro Vargas David boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida vazirlik vakillari so‘nggi yillarda konchilik sohasida amalga oshirilgan sezilarli o‘zgarishlar haqida batafsil ma’lumot berishdi. Xususan, sohani modernizatsiya qilish, yangi qonunchilik tashabbuslari va islohotlarga alohida e’tibor qaratildi.
Euronews delegatsiyasi rahbari O‘zbekistonning ushbu sohadagi ayrim yutuqlari bilan avvaldan tanish ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, Yevropa Ittifoqi bilan aloqalarni mustahkamlash sanoatni yanada rivojlantirishda muhim rol o‘ynashi va xalqaro hamjamiyat e’tiborini mamlakatning yutuqlariga jalb qilishi mumkinligini qayd etdi.

Министр горнодобывающей промышленности Узбекистана встретился с представителями Euronews
Министр горнодобывающей промышленности и геологии Узбекистана Бобир Исламоввстретился с делегацией, которую возглавил председатель совета директоров телеканала Euronews Педро Варгас Давид.
Во время встречи представители министерства подробно рассказали о значительных изменениях, которые произошли в горнодобывающей отрасли за последние годы. Особое внимание было уделено реформам, новым законодательным инициативам и шагам по модернизации сектора.
Глава делегации телеканала Euronews отметил, что уже знаком с некоторыми успехами Узбекистана в этой сфере. Он подчеркнул, что укрепление связей с Европейским союзом может сыграть важную роль в дальнейшем развитии отрасли и привлечении международного внимания к достижениям страны.