Jizzax viloyati Zomin tumanida "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi o‘tkazildi
Jizzax viloyati Zomin tumanida Markaziy harbiy okrug rahbariyati va O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi viloyat kengashi vakillari bilan yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Tadbir yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash va yoshlarga ijtimoiy yordam ko‘rsatishga qaratilgan.
Tadbir davomida ishtirokchilarga milliy armiyamizning qudrati va u taqdim etayotgan imkoniyatlar haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, oliy harbiy ta’lim muassasalari va akademik litseylarga qanday qabul qilinish, O‘zbekiston Qurolli Kuchlarida xizmat o‘tash tartibi haqida tushuntirishlar berildi.
Bundan tashqari, tuman hokimligi va boshqa rasmiy tuzilmalar bilan hamkorlikda yoshlarning harbiy va ijtimoiy sohaga oid muammolari muhokama qilindi. Vasiylik ostidagi yoshlar bilan ishlashni takomillashtirish maqsadida mahallalardagi yoshlar yetakchilarining mas’uliyatini oshirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.

В Зааминском районе Джизакской области прошла встреча «Руководитель и молодёжь»
В Зааминском районе Джизакской области состоялась встреча молодёжи с руководством Центрального военного округа и Областным советом Союза молодёжи Узбекистана. Мероприятие было направлено на воспитание подрастающего поколения в духе патриотизма и оказание социальной поддержки молодёжи.
В ходе мероприятия участникам рассказали о силе национальной армии и о возможностях, которые она предоставляет. Также была представлена информация о том, как поступить в высшие военные учебные заведения и академические лицеи, а также как можно пройти службу в Вооружённых Силах Узбекистана.
Кроме того, совместно с хокимиятом района и другими официальными структурами обсуждались проблемы молодежи, связанные с военной и социальной сферами. Были даны рекомендации по повышению ответственности молодежных лидеров в махаллях для улучшения работы с молодежью, находящейся под попечительством.