Erdo‘g‘on O‘zbekiston va Ozarbayjon Tashqi ishlar vazirlari bilan uchrashdi
Turkiya Prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on O‘zbekiston va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirlari Baxtiyor Saidov va Jayxun Bayramov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston tashqi ishlar vazirligi rahbari uchrashuvni katta sharaf deb baholadi hamda Turkiya prezidentiga Shavkat Mirziyoyevning samimiy salomi va maktubini yetkazganini ma’lum qildi. Saidov O‘zbekiston va Turkiya rahbarlari o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar hamkorlikni yanada rivojlantirish uchun mustahkam asos yaratishini ta’kidladi.
U, shuningdek, umumiy tarix, an’ana va madaniyat bilan bog‘langan O‘zbekiston va Turkiya farovon kelajakni barpo etishga qaratilgan aloqalarni mustahkamlashda davom etayotganini qayd etdi.

Эрдоган встретился с главами МИД Узбекистана и Азербайджана
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провёл встречу с министрами иностранных дел Узбекистана и Азербайджана — Бахтиёром Саидовым и Жейхуном Байрамовым.
Глава узбекского внешнеполитического ведомства назвал встречу большой честью и отметил, что передал президенту Турции тёплые приветствия и письмо от Шавката Мирзиёева. Саидов подчеркнул, что дружественные отношения между лидерами Узбекистана и Турции создают прочную основу для дальнейшего развития сотрудничества.
Он также отметил, что Узбекистан и Турция, связанные общей историей, традициями и культурой, продолжают укреплять связи, направленные на создание процветающего будущего.