9 qavatdan 16 qavatgacha bo‘lgan 41 ta ko‘p qavatli uy barpo etilishi rejalashtirilgan bo‘lib, ularda 2810 ta xonadon joylashadi. Shuningdek, majmuada maktab, bolalar bog‘chasi, shifoxona, ijtimoiy soha muassasalari va ko‘ngilochar obyektlar quriladi.
Loyiha doirasida 400 dan ortiq yangi ish o‘rni yaratilishi ko‘zda tutilgan. Hisob-kitoblarga ko‘ra, yangi mikrorayon hududida ko‘rsatiladigan xizmatlarning yillik hajmi 1,5 milliard so‘mdan oshadi.
Muhandislik kommunikatsiyalarini qurishni o‘z ichiga olgan ishlarning birinchi bosqichi uchun 96 milliard so‘m ajratish rejalashtirilmoqda.

В Ангрене начнётся строительство жилого комплекса «Ангрен Сити»
С 2025 года в городе Ангрен начнётся поэтапное строительство жилого комплекса «Ангрен Сити». Для проекта выделена территория площадью 35 гектаров.
Планируется возвести 41 многоквартирный дом высотой от 9 до 16 этажей, в которых будет 2810 квартир. В комплексе также построят школу, детский сад, клинику, учреждения социальной сферы и развлекательные объекты.
Проект предусматривает создание более 400 рабочих мест. Ежегодный объём предоставляемых услуг на территории нового микрорайона, по расчётам, превысит 1,5 млрд сумов.
На первый этап работ, включающий строительство инженерных коммуникаций, планируется выделить 96 млрд сумов.