O‘zbekiston va YUNISEF bolalar huquqlarini himoya qilish sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘ymoqda
O‘zbekiston Oliy Majlisi Senati (parlamentning yuqori palatasi) raisi Tanzila Narbayeva YUNISEFning mamlakatimizdagi vakolatxonasi rahbari Regina Maria Kastijio bilan uchrashuv o‘tkazdi. Tomonlar ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, bolalar va yoshlar huquqlarini himoya qilish, shuningdek ijtimoiy himoya tizimini takomillashtirish masalalarini muhokama qildilar.
Maktab va bolalar bog‘chalarida sifatli ta’limni ta’minlash, bolalarni ijtimoiy himoya qilish mexanizmlarini kuchaytirish, hamda mutaxassislar malakasini oshirish borasidagi hamkorlikni kengaytirish yuzasidan fikr almashildi.
O‘zbekiston va YUNISEF hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish, joriy loyihalar samaradorligini oshirish va bolalar huquqlarini ta’minlashga qaratilgan yangi tashabbuslarni ilgari surish bo‘yicha birgalikda ishlashga kelishib oldilar

Узбекистан и ЮНИСЕФ налаживают сотрудничество в сфере защиты прав детей
Председатель Сената Олий Мажлиса (верхней палаты парламента) Узбекистана Танзила Нарбаева провела встречу с главой представительства ЮНИСЕФ в стране Рехиной Марией Кастиджио. Стороны обсудили вопросы развития двустороннего сотрудничества, защиты прав детей и молодежи, а также совершенствования системы социальной защиты.
Состоялся обмен мнениями по вопросам обеспечения качественного образования в школах и детских садах, усиления механизмов социальной защиты детей, а также расширения сотрудничества в области повышения квалификации специалистов.
Узбекистан и ЮНИСЕФ договорились вывести сотрудничество на новый уровень, совместно работать над повышением эффективности текущих проектов и продвигать новые инициативы, направленные на обеспечение прав детей.