TBC Uzbekistan moliyaviy va hayot tarzi xizmatlarini birlashtiruvchi innovatsion obuna xizmati — Payme Plus’ni taqdim etdi. Xizmatdan O‘zbekiston to‘lov tizimlari bozorida yetakchilardan biri bo‘lgan, 17 million ro‘yxatdan o‘tgan foydalanuvchiga ega Payme platformasi orqali foydalanish mumkin.
Payme Plus obunachilari xarajatlarni avtomatik tahlil qilish va foizsiz pul o‘tkazmalari kabi moliyaviy boshqaruv vositalaridan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Shuningdek, to‘plamda Yandex Plus va Setanta singari hamkorlarning eksklyuziv takliflari ham mavjud.
Yangi xizmat TBC Uzbekistanning raqamli mahsulotlar turlarini kengaytirish strategiyasining asosiy qismiga aylandi. TBC Uzbekistan bosh direktori Niki Kurdianining ta’kidlashicha, Payme Plus oddiy moliyaviy texnologiya xizmatidan tashqariga chiqib, foydalanuvchilarning kundalik hayotiga moliyaviy vositalarni integratsiya qilishni taklif etadi va bank sohasida yangi standartni o‘rnatadi.
Sinov bosqichida xizmatga bo‘lgan yuqori qiziqish uning daromadlarni oshirish, mijozlar sadoqatini mustahkamlash va jalb etishni kuchaytirish salohiyatini tasdiqlaydi. Payme Plus TBC Uzbekistan ekotizimini kengaytirish va mijoz boshiga o‘rtacha daromadni oshirishda muhim elementga aylanadi.
Payme Plus ishga tushirilishi TBC Uzbekistanning boshqa innovatsiyalari bilan birga amalga oshirilmoqda. Ular orasida tadbirkorlar uchun birinchi to‘liq raqamli bank xizmati — Salom Card, Osmon Card va TBC Business mavjud. 2024-yilda bank to‘lovlarni eslatish uchun sun’iy intellekt agentlarini joriy etdi va 75 million dollar miqdorida yangi sarmoya jalb qildi, bu esa uning mintaqadagi raqamli bank ekotizimining yetakchisi sifatidagi o‘rnini mustahkamladi.

TBC Uzbekistan запускает подписку Payme Plus
TBC Uzbekistan представил Payme Plus — инновационный подписочный сервис, объединяющий финансовые и лайфстайл-услуги. Сервис доступен через платформу Payme, одного из лидеров рынка платежных систем Узбекистана, с 17 миллионами зарегистрированных пользователей.
Подписчики Payme Plus получат доступ к инструментам для управления финансами, включая автоматический анализ расходов и беспроцентные денежные переводы. Также в пакете предусмотрены эксклюзивные предложения от партнёров, таких как Yandex Plus и Setanta.
Новый сервис стал ключевой частью стратегии TBC Uzbekistan по расширению линейки цифровых продуктов. По словам генерального директора TBC Uzbekistan Ники Курдиани, Payme Plus выходит за рамки стандартного финтех-сервиса, предлагая интеграцию финансовых инструментов в повседневную жизнь пользователей и устанавливая новый стандарт в банковской отрасли.
Высокий интерес к сервису на этапе тестирования подтверждает его потенциал для увеличения доходов, укрепления лояльности клиентов и повышения вовлечённости. Payme Plus станет важным элементом для масштабирования экосистемы TBC Uzbekistan и увеличения среднего дохода на клиента.
Запуск Payme Plus сопровождается другими инновациями от TBC Uzbekistan. Среди них — Salom Card, Osmon Card и TBC Business, первый полностью цифровой банковский сервис для предпринимателей. В 2024 году банк внедрил AI-агентов для напоминаний о платежах и привлёк $75 миллионов нового капитала, что укрепило его позиции как лидера цифровой банковской экосистемы региона.