Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining yettinchi chaqiriq birinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Majlisda Toshkent shahar hududiy saylov komissiyasi raisi Abdulla Mag‘rupov 27-oktyabrda o‘tkazilgan saylov natijalari haqida axborot berdi.
Sessiyada xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi raisi etib Rustam Qalonov saylandi. Shuningdek, deputatlarning partiyaviy guruhlari ro‘yxatga olindi, Kengash reglamenti va Doimiy komissiyalar to‘g‘risidagi nizom tasdiqlandi.
Bundan tashqari, yig‘ilishda Prezident Toshkent shahar hokimi lavozimiga Shavkat Umurzoqov nomzodini ko‘rsatgani ma’lum qilindi. Kengash qarori bilan Umurzoqov mazkur lavozimga tasdiqlandi.

Шавката Умурзакова утвердили на должность хокима Ташкента
Состоялась первая сессия седьмого созыва Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов. На заседании председатель Ташкентской городской территориальной избирательной комиссии Абдулла Магрупов представил информацию о результатах выборов, которые состоялись 27 октября.
На сессии председателем Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов был избран Рустам Калонов. Также были зарегистрированы партийные группы депутатов, утверждены регламент Кенгаша и Положение о постоянных комиссиях.
Кроме того, на встрече было сообщено, что Президент выдвинул кандидатуру Шавката Умурзакова на должность хокима города Ташкента. Решением Кенгаша Умурзаков был утверждён на этой должности.