FNTR rahbari Aleksandr Babakov ITTF va ATTU rahbarlari, shuningdek, bir qator Osiyo mamlakatlarining stol tennisi federatsiyalari rahbarlari bilan uchrashib, muzokaralar o‘tkazdi.
Uchrashuvlar Ostonada stol tennisi bo‘yicha Osiyo chempionati o‘tkazilayotgan kunlarda (2024 yil 6-13 oktyabr) bo‘lib o‘tdi.
Tashrif davomida FNTR prezidenti ITTF prezidenti Petra Syorling, ATTU rahbari Xalil Al-Mohannadiy va ATTU kotibi Mohannad Kabani bilan xalqaro hamkorlik masalalarini muhokama qildi.
Ikki tomonlama hamkorlik masalalari Qozog‘iston FNT prezidenti Doniyor Abulg‘azin, Qirg‘iziston FNT prezidenti Qanatbek Turg‘unbekov, Turkmaniston FNT prezidenti Og‘amurod Alanazarov va Eron FNT prezidenti Merhad Alig‘ardashi bilan muzokaralar mavzusiga aylandi.
Bundan tashqari, Eron FNT rahbariyati bilan uchrashuvda sport delegatsiyalarini almashish, qo‘shma mashg‘ulot yig‘inlari va musobaqalar o‘tkazish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

В Астане глава ФНТР, Александр Бабаков провел переговоры о международном спортивном сотрудничестве
Глава ФНТР Александр Бабаков встретился и провел переговоры с руководителями ИТТФ и АТТУ, а также руководителями федераций настольного тенниса ряда азиатских стран.
Встречи прошли в Астане в дни проведения чемпионата Азии по настольному теннису (6-13 октября 2024).
В ходе визита президент ФНТР обсудил вопросы международного сотрудничества с президентом ИТТФ Петрой Сёрлинг, главой АТТУ Халилем Аль-Моханнади и секретарем АТТУ Моханнадом Кабани.
Вопросы двустороннего взаимодействия стали предметом переговоров с президентом ФНТ Казахстана Данияром Абулгазиным, президентом ФНТ Кыргызстана Канатбеком Тургунбековым, президентом ФНТ Туркменистана Агамуратом Аланазаровым и президентом ФНТ Ирана Мерхдадом Алигардаши.
Кроме того, на встрече с руководством ФНТ Ирана была достигнута договоренность об обмене спортивными делегациями, проведении совместных тренировочных сборов и соревнований.